Prinsjesdag 2006
In de voorstellen die op Prinsjesdag gepubliceerd zijn, vallen drie bijzonderheden op voor zover het gaat om de fiscale behandeling van de auto.
In de eerste plaats is dat de invoering van een tijdsevenredige BPM voor grensoverschrijdende lease/verhuur van auto's. Het Europese Hof van Justitie sprak in juni al uit dat de Nederlandse wetgeving op dit punt in strijd is met het EU-recht. Om die reden wordt nu aansluiting gezocht bij de duur van gebruik van de weg in plaats van heffing bij aanvang van het weggebruik ongeacht de duur van dat gebruik.
Voorgesteld wordt dat het gebruik van een auto met buitenlands kenteken voor maximaal 1 week ongemoeid gelaten wordt, mits voorafgaand een vrijstelling is aangevraagd. Bij een langer gebruik moet beoordeeld worden of de auto "duurzaam" ter beschikking van een inwoner van Nederland staat. Bij duurzaam gebruik gelden de normale BPM-regels. Onder de 3 jaar is dat echter in principe niet het geval.
Er moet dan voor aanvang van het weggebruik een tijdsevenredige BPM betaald te worden ter grootte van 0,57% van de netto catalogusprijs per gehele of gedeeltelijke maand (Dit percentage geldt bij benzinemotoren. Bij auto's met dieselmotor is dit 0,74%). Bij dit percentage is vanuit oogpunt van eenvoud niet gekeken naar tariefverfijningen zoals energielabels etc.
In de praktijk betekent dit dat de BPM over het algemeen lager zal uitvallen dan op grond van de afschrijvingstabel zou kunnen worden berekend. Daar staan echter een hogere administratieve last tegenover, te denken valt aan verzekering en kentekenregistratie in het buitenland.
Wat betreft het aardgas wordt voorgesteld een vast tarief voor de energiebelasting te hanteren, namelijk 3 eurocent per kubieke meter. Op dit moment rijden vooral stads- en regiobussen op aardgas, maar ook bij personenauto's kan dit tot ontwikkeling komen.
Tenslotte worden enkele vrijstellingen MRB en BPM voor bijzondere voertuigen afgeschaft. Het betreft voertuigen voor bibliotheken, schooltandartsen, keuringsdienst van waren en de destructie van dieren. Deze sectoren zullen hiervoor worden gecompenseerd.
Bron: Van Huffelen & Meenink / Automotive Didact B.V.
Service links
Aanmelden nieuwsbrief Nieuwsarchief Volg ons op LinkedIn Volg ons via Twitter Contact met Auto&FiscusLinks
Nieuw beleidsbesluit met goedkeuringen BTW privégebruik auto Regeling collectief bezwaar BTW Milieu-investeringsaftrek/VAMIL Verklaring uitsluitend zakelijk gebruik bestelauto 2012 Besluit Bestuurlijke Boeten Belastingdienst 2012 BPM doorschuifregeling Vereenvoudigde rittenadministratie Rittenregistratie-app Bijtellingalert
Volg ons via
-
autoenfiscus: Lichtpuntje in #Lenteakkoord: verhoging griffierechten gaat niet door en da's fijn voor de rechtszekerheid!
19 Mei 2012 -
autoenfiscus: @kaatje36 ik berekende t als gemidd. prijs 27.000 x 25% bijtelling x 42% belasting, gedeeld door 12 mnd maar mogelijk heb jij duurdere auto
18 Mei 2012


http://twitter.com/autoenfiscus