17 mei 2012 0 files 4 flitsers
AMD - Automotive Fiscalisten
U bevindt zich hier: Home » Nieuwsarchief 2012 » Fiscale regelingen voor de elektrische auto
Bookmark and Share

Fiscale regelingen voor de elektrische auto

Elektrische auto’s worden door de overheid gestimuleerd met zowel subsidieprogramma’s als fiscale faciliteiten. Fiscaal is vooral van belang dat naast een vrijstelling van BPM en motorrijtuigenbelasting (MRB) een regeling getroffen is voor de bijtelling.

Voor nulemissie-auto’s (met name elektrische auto’s) geldt vanaf 2010 een 0%-tarief in de bijtelling. Deze bijtellingscategorie is van toepassing tot en met het jaar 2014.

In de op 1 juni 2011 gepubliceerde kabinetsplannen voor de komende jaren is opgenomen dat per 1 januari 2012 de BPM- en MRB-vrijstelling en de 0%-bijtelling worden verruimd tot auto's met een maximale CO2-uitstoot van 50 gram/km. Deze regelingen lopen ook een jaar langer door, namelijk tot en met 2015.

Bij de Tweede Kamerbehandeling is over deze verruiming discussie ontstaan. Op 17 november heeft de Tweede Kamer ingestemd met bovenstaande verruiming van de 0%-categorie, echter met dien verstande dat dit 0%-tarief alleen (gedurende 60 maanden) geldt voor auto's met een eerste tenaamstelling tot en met 2013. Voor auto's die in 2014 en 2015 voor het eerst te naam worden gesteld, geldt gedurende 60 maanden een 7%-bijtelling.