17 mei 2012 0 files 5 flitsers
AMD - Automotive Fiscalisten
U bevindt zich hier: Home » Nieuwsarchief 2010 » Belastingplan 2011 voor de automobilist
Bookmark and Share

Belastingplan 2011 voor de automobilist

Op basis van de wetsvoorstellen die op Prinsjesdag bij de Tweede Kamer zijn ingediend, zetten wij hieronder de maatregelen voor u op een rij.

Vrijstellingen voor zeer zuinige auto

Om de fiscale faciliteiten voldoende uitdagend te houden is periodieke bijstelling van de CO2-uitstootnormen nodig. Deze normen worden, ondanks eerdere geruchten, per 2011 echter nog niet bijgesteld. In 2011 zal er eerst een onderzoek plaatsvinden naar de stimuleringsmaatregelingen in de BPM, MRB en bijtelling. Het Ministerie van Financiën meldt in dat kader dat iedereen die nu een zeer zuinige auto rijdt, in ieder geval tot 2013 blijft profiteren van het nul-tarief in de MRB.

Stilleggen afbouw BPM

In het Belastingplan 2011 wordt de in gang gezette afbouw van de BPM en de daaraan gekoppelde verhoging van de MRB stilgelegd. De reden is het feit dat de invoering van de kilometerheffing niet verloopt volgens het plan zoals dat is opgenomen in het Wetsvoorstel Kilometerprijs, dat in de Tweede Kamer niet haalbaar bleek te zijn.
Naast deze afbouw van de BPM speelt er ook een ombouw van de BPM: Sinds 1 januari 2010 is de BPM-grondslag al voor een deel gebaseerd op de absolute CO2-uitstoot. Hiermee is de eerste stap gezet van de ombouw van de BPM van een heffing op basis van catalogusprijs naar een heffing op basis van absolute CO2-uitstoot. De hiervoor genoemde stilzetting van de afbouw van de BPM krijgt vorm door verhoging van de voor de jaren 2011, 2012 en 2013 reeds vastgelegde CO2-afhankelijke tarieven in de BPM.
Deze tarieven zullen vanaf 1 januari 2011 ook worden aangepast voor inflatie. De ombouw van de BPM-grondslag naar absolute CO2-uitstoot heeft alleen betrekking op personenauto’s. Voor bestelauto’s, kampeerauto’s e.d. blijft de catalogusprijs als grondslag gelden.

Stimulering Euro-6

Vanaf 1 januari 2011 moet elke nieuwe dieselpersonenauto zijn voorzien van een af-fabriekroetfilter op grond van de dan geldende Euro-5 norm. Vanaf die datum mag Nederland auto’s die voldoen aan de vólgende set normen, Euro-6, fiscaal stimuleren. Dat gebeurt door dieselpersonenauto’s die voldoen aan de Euro-6 norm een korting op de BPM te geven van € 1500. Deze korting wordt verminderd naarmate het tijdstip nadert waarop de Euro-6-norm verplicht wordt. Met ingang van 1 januari 2012 geldt een korting van € 1000 en vanaf 1 januari 2013 een korting van € 500.

Geen differentiatie MRB naar fijnstofuitstoot

Door de demissionaire status van dit kabinet worden eerder aangekondigde beleidsvoornemens niet in dit belastingplan uitgewerkt. Zo is de in het Belastingplan 2010 aangekondigde differentiatie van de MRB voor dieselauto’s op basis van het al dan niet aanwezig zijn van een af-fabriekroetfilter (fijnstofuitstoot ten hoogste 5 mg/km) niet in dit belastingplan opgenomen.

Versneld afschrijven

De regeling op grond waarvan investeringen in nieuwe bestelauto’s en zeer zuinige personenauto’s tot versnelde afschrijving kunnen leiden, wordt verlengd voor investeringen in het jaar 2011. De afschrijving in het investeringsjaar bedraagt dan maximaal 50% van de aanschafwaarde. Het restant kan in het tweede jaar worden afgeschreven.